Başlangıç > Bilgisayar, Yazılım, İpuçları > Canlı Rapidshare Hotfile Megaupload Link Kontrol

Canlı Rapidshare Hotfile Megaupload Link Kontrol

İnternet ile ilgili bu yazımda size kullanımı kolaytırıcı bir yol, bir ipucu anlatacağım.İnternet üzerinde çoğumuz sadece bakınmıyor, gerekli gördüğü dosyaları birtakım sitelerden bilgisayarına indiriyor. Bunu yaparken de birçok yükleme sitesi kullanıyoruz. En çok kullanılan sitelerden bazılarının -RapidShare, Hotfile, Megaupload- üzerine yazılmış bir script ile ilgili olacak bir yazı.

İşte Ölü Linklerimiz Böyle Görünüyor

İşte Ölü Linklerimiz Böyle Görünüyor

Herhangi bir yerde bir bağlantı görürüz, bu bir muzik, bir video veya başka bir dosyanın indirme bağlantısı olabilir. Ancak bazen bu dosyaların yükleme sitesinden silinmiş olduğunu siteyi açtıktan sonra anlarız. Tabii ki bu sadece bir dosya için olağan bir durumdur. Ancak aynı anda birden fazla dosya için bakmak veya sürekli silinmiş dosyalarla karşılaşmak canımızı sıkacaktır. Bu yüzden onları açmadan canlı olarak kontrol edilmesini sağlamak bizi oldukça rahatlatacak bir iş olacaktır.

Neden bahsediyorum? Yükleyeceğiniz script ile adı geçen bazı yükleme sitelerinin bulundurduğu dosyanın indirilebilir olacağını daha önceden anlayacağız ve bu hem zamandan hem de sinirlerimizden tasarruf edecek. 🙂

Sanırım ne demek olduğunu az çok anladığınız, eğer hoşunuza gittiyse okumaya devam edin. Scripti kurup, hemen kullanmaya başlayalım.

İşte Sağlam Linklerimiz Böyle Görünüyor

İşte Sağlam Linklerimiz Böyle Görünüyor

Scripti Mozilla Firefox üzerinden Greasemonkey eklentisi ile çalıştıracağız. Mozilla Firefox bilgisayarınızda bulunan Internet Exlporer programının yaptığı işleri daha hızlı ve daha iyi yapan ücretsiz bir yazılımdır, eğer bilgisayarınızda yüklü değilse bu adresten indirerek kurabilirsiniz. Ardından Mozilla Firefox’u açıp tekrar GNGRWEB’e erişmeli ve Greasemoınkey ve RapidShare Link Checker yükleme işlemlerini Firefox üzerinden takip etmelisiniz.

Firefox’u kurdunuz ve şu an bu siteyi Firefox’la görüntülüyorsanız, Greasemonkey kurulumuna geçebiliriz. Firefox Add-ons sitesindeki eklenti sayfasına gidin ve “Add to Firefox”a tıklayın. Ardından karşınıza çıkan pencerelerde uygun seçenekleri uygulayarak kurulumu bitirin. Firefox’u yeniden başlatıp, işlemlere devam edin.

Firefox içine Greasemonkey kurulduktan sonra scripti yükleyip işlemleri tamamlamış olacağız. Şimdi bu sayfayı açın ve “Install” butonuna tıklayın. Ardından karşınıza çıkacak olan pencerede “Yükle” butonuna tıklayarak bitirin. Artık siz de RapidShare, MegaUpload, Hotfile gibi sitelerin dosyalarını daha hızlı bir şekilde kontrol edebileceksiniz.

Kolay gelsin.

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: